A héten úgy alakult sorban mindhárom gyermekem kidőlt, így a második hetemet töltöm táppénzen.
Ha beteg a gyerek gondolkozhatunk hogy legyen a logisztika, kérhetünk ismerőst babysittert, nagyit aki otthon marad vele.
De mi lehet a legjobb megoldás?
Valószínű a munkáltató nem örül a hiányzásnak, de kérdem én, kinek a boldogsága fontosabb, a munkáltatóé, vagy a gyereké?
Nézzük az opciókat.
A gyerek ha beteg szent meggyőződésem, hogy anyára van szüksége, védtelen, gyenge, nyűgös, aki biztonságot, támogatást, törődés igényel.
-
Babysittert lehet szuper, de feltehetően annyit fizetünk a jelenlétéért amennyi a kieső bérünk.
-
Ismerős nem tudom mennyire vállalja szívszeretetből a beteg gyerek ápolását, ideig óráig lehet megoldás, meglátásom szerint akkor, ha már lábadozik a kis beteg, nem az elején amikor annyira elesett.
-
A mai korban későn szülnek a nők, ami azt jelenti, hogy a nagyszülők is idősebbek. Elvárhatom-e az idős nagyszülőtől, hogy gondozza unokáját abban a tudatban, hogy neki is gyengébb már az immunrendszere, könnyebben kap el fertőzéseket.
Mit tehetünk? Lássuk meg benne a jót. Igen, a jót!
Emlékszem gyermekkoromban nagyon keveset voltam együtt anyával. Megvan egy pillanat, amikor beteg voltam, a teljes figyelmét birtokolhattam, épp kötni tanított…Szóval, mondom, emlékszem!
♥ Együtt lehetünk, ilyenkor könnyebben mondjuk a feladatokra, hogy megvár, hisz az a leg fontosabb, hogy gyerekünk minél előbb meggyógyuljon.
♥ Kuckózzunk, diavetítőzzünk, társasozzunk, vagy csináljunk bármit ami közös.
♥ Figyeljünk rá, most csak rá! (Jelen esetben nálam egyszerre háromra)
♥ Lassuljunk le, élvezzük a pillanatot!
♥ Hagyjuk a mosott ruhát most másra, őt vigyük fel a padlásra.👩👧👧
♥ Szakadjunk ki a mókuskerékből, nem kell több fronton megállni a helyünk, a legszebb szerepünknek hódolhatunk, az anyaságnak.
Nem kell, hogy lelkiismeret furdalásunk legyen, mi voltunk vele, gondoztuk, szeretgettük.
Remélhetőleg évi pár hétről van szó, mikor meg kell oldani ezt a helyzetet, a munka úgyis megvár. Feltehetően nem végezte el helyettünk senki feladatainkat, jó időstrukturálással még hatékonyabbak is lehetünk, hisz a pótlásra rövidebb idő jut.
Tartalmas összebújós gyógyulás kívánok minden kis betegnek.
Szeretettel; Erika
Belláné Tóth Erika
Szociálpedagógus, életvezetési coach,
https://www.facebook.com/b.totherikacoach/
http://bennedazut.hu/
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: